популярное

ИНТЕРЕСНО О ПОТРЕБНОСТЯХ ОРГАНИЗМА

УЧИМСЯ УТОЛЯТЬ ЖАЖДУ В ТЕХ ИЛИ ИНЫХ ПРОДУКТАХКОМПЕНСИРУЯ ДРУГИМИ ПРОДУКТАМИ.

«Я пережил 8 дней ада»: Иосиф Пригожин и Валерия заболели коронавирусом в Дубае

51-летний Иосиф Пригожин рассказал о серьезных проблемах со здоровьем. Продюсер боролся с COVID-19, который протекал у него в тяжелой форме.

Перезагрузка

Чтобы наши мысли не вредили нам самим, важно помнить эти несколько уроков от Луизы Хей

Дети будут в восторге! Да и взрослые от такого лакомства не откажутся)

Божественно!

Шикарный хит этой весны! Светлана Лобода «Случайная»

Весна — пора вдохновения. Это наилучшее время для творчество. Многие артисты принялись за работу с особым энтузиазмом.

Украинская певица Оля Полякова тоже заявила, что Меладзе предлагал ей интим за карьеру

После того, как Ани Лорак в недавнем интервью заявила, что Константин Меладзе предлагал ей «особые условия», то бишь интим, за карьеру в шоу-бизнесе, многие звезды ополчились на нее, в частности, Светлана Лобода и Лолита Милявская.

Я еду туда за впечатлениями! Завораживающие виды и удивительные места в СНГ, где стоит провести выходные

Судьба соседки...

Житейский рассказ, от которого перехватывает горло и становится трудно дышать. Такое тоже бывает...

Не бойтесь

Эти снимки сделаны удачными фотографами в ту самую секунду, которую возможно никто и не заметил, если бы не их умелые руки! Смотрите и наслаждайтесь!

Променяла внуков на нового мужа! Замуж на старости лет, зачем?

Не понимаю я людей, которые женятся после шестидесяти. Неужели в таком возрасте возможна любовь? Неужели нельзя просто общаться? Зачем связывать себя узами брака?

Серебряков покинул Канаду и вернулся в Россию

«Я уехал в Канаду не потому, что там комфортней и сытнее. А потому что, во-первых, там в два раза дешевле жить»

Почему свекровь королевы Елизаветы II оказалась в сумасшедшем доме

Среди множества членов королевских семей и их потомков не все остаются в памяти подданных и не все заслуживают внимания. Но это точно не Алиса Баттенберг.

Спрей для тела "Лотос и бамбук" освежает и тонизирует кожу, улучшая настроение в любое время суток! Его лёгкая формула содержит богатые антиоксидантами экстракты растений (голубого лотоса и пассифлоры), которые обеспечивают защиту против разрушающего действия свободных радикалов.

Домашний майонез без яиц за 5 минут

Ингредиенты:

Молоко - 150 мл
Раст. масло - 300 мл
Горчица - 1 ст.л.
Лимонный сок - 2-3 ст.л.
Соль - 1 ч.л. (или по вкусу)

Приготовление:

Как повысить свою самооценку?

Самооценка для наших эмоций, это всё равно что мышцы для нашего тела. Самооценка в принципе это и есть мышцы, только эмоциональные.

18 уматовых пародий на топовых знаменитостей. Попробуй найти хотя бы 1 отличие!

Ржал до потери пульса!

  1. Полезные советы

Що робити, якщо в Україні зникне мобільний зв'язок та інтернет. Це взагалі можливо?

Питання зв'язку у воєнний час та під час безпекових криз - одне з найбільш важливих. Саме комунікації - раніше телефон та телеграф, а нині мобільний зв'язок та інтернет, - найперше намагаються вивести з ладу або взяти під контроль під час наступальних операцій чи диверсій.

На початку року під час масштабних акцій протесту в Казахстані подекуди повністю відключали інтернет та телефонний зв'язок. Щоправда, тоді це робила місцева влада, щоби придушити протести.

Експерти визнають, що мобільний зв'язок та мобільний інтернет, які стали невід'ємною частиною побуту сучасних українців, потенційно досить вразливий вид зв'язку. Але закликають не панікувати та діляться порадами, як підготуватися до різних сценаріїв.

Чи можна в Україні "покласти" мобільний зв'язок?

People looking at mobile phones

АВТОР ФОТО,GETTY IMAGES

Проблеми зі зв'язком можливі у двох випадках, кажуть експерти. У разі спрямованих атак ззовні або якщо обмеження запровадить український уряд. Наприклад, якщо буде воєнний стан.

Другий варіант - найменш ймовірний. Раніше секретар ради національної безпеки та оборони Олексій Данілов запевняв, що нічого такого влада не планує.

"Ми точно ані інтернет, ані мобільний зв'язок відключати не збираємось. Більше того, ми намагаємося зробити все можливе, щоб жодного вторгнення не сталося", - заявляв він 11 лютого.

Те, що влада - найменш зацікавлена в таких діях, переконана Елліна Шнурко-Табакова, голова правління Ради інформаційної безпеки та кібернетичного захисту.

"Не думаю, що українській владі потрібна паніка та відсутність зв'язку", - каже вона.

Набагато більш ймовірні, на думку експертки, ворожі кібератаки. Зокрема, вона нагадала про масштабну DDoS-атаку на державні банки, сайти та сервіси в середині лютого. Влада вже назвала її "найбільшою в історії України" та звинуватила в шкідництві Росію. Сама Москва ці звинувачення заперечує.

"Ми знаємо, що такі спроби (атакувати мобільних операторів - Ред.) були в попередні роки, - каже Шнурко-Табакова. - Тому, звичайно, вони можуть "покласти" в результаті кібернетичної атаки сегмент зв'язку чи весь зв'язок, чи якихось провайдерів".

Втім одномоментно вивести з ладу усіх гравців на ринку мобільного зв'язку та інтернет-послуг в Україні - складно, вважає експертка. Для цього їх занадто багато.

Але точкові перебої - цілком можливі. Зокрема, 18 лютого міністерство внутрішніх справ повідомило, що у Слов'янську (Донецька область) та Лисичанську (Луганська область) вивели з ладу лінії зв'язку Vodafone. У цьому звинуватили диверсантів.

"Громадяни не могли викликати швидку допомогу, поліцію чи просто нормально спілкуватися з рідними та друзями. Завдяки швидкій роботі ремонтників зв'язок відновили ще до ранку", - повідомив радник глави МВС Антон Геращенко.

Готові та озброєні

мобільний

АВТОР ФОТО,GETTY IMAGES

Оператори мобільного зв'язку, з якими поспілкувалася BBC News Україна, кажуть, що готові до будь-яких сценаріїв.

У Lifecell, зокрема, запевнили, що мають "посилений захисний контур", а її фахівці "можуть ефективно протидіяти більшості видів сучасних кіберзагроз".

Головні ризики для мобільних операторів - тривала відсутність енергопостачання та пошкодження об'єктів мережі, пояснила BBC News Україна піар-директорка оператора Vodafone Вікторія Рубан.

"Ми маємо резервне обладнання та резервні канали передачі даних в Україні та за її межами. Якщо є порушення у роботі одних, інші можуть підтримувати зв'язок на належному рівні, - пояснює Рубан. - Компанія додатково організувала збройну охорону стратегічно важливих об'єктів, у тому числі із залученням Поліції охорони".

мобільний

АВТОР ФОТО,GETTY IMAGES

За її словами, оператор відпрацював алгоритми взаємодії з державою на випадок надзвичайних ситуацій, зокрема і воєнного стану.

А на випадок нових кібератак підготували план дій, провели стрес-тести системи та консультації з департаментом контррозвідувального захисту в сфері інформаційної безпеки СБУ.

Що робити, якщо зв'язок таки зникне?

Перше, що варто визначити, - коло ваших обов'язкових контактів у екстреній ситуації, кажуть експерти. Діти, батьки, друзі, з якими ви плануєте спільну евакуацію тощо.

"Вам треба знати розклад своїх близьких, де і коли вони перебувають", - радить Антон Фарб, експерт з питань цивільної оборони та президент Федерації крав-мага України.

Друге питання - вже зараз подбати про альтернативні засоби зв'язку.

телефони

Найпростіше, якщо у вас вдома та вдома у ваших близьких є звичайнісінькі стаціонарні телефони. Обміняйтесь номерами, дізнайтесь номери стаціонарних телефонів на роботі у ваших родичів, у дитячих садочках і школах, куди ходять ваші діти.

Фіксований телефонний зв'язок в екстрених ситуаціях набагато надійніший, ніж мобільний. Те саме стосується дротового інтернету.

"Фіксований телефонний та оптичний інтернет-зв'язок більш захищені. Треба фізично пошкодити кабель, щоб їх перервати", - пояснив BBC News Україна Михайло Шуранов, речник "Укртелекому".

У великих містах телефонні та оптичні кабелі ховають під землею в кабельній каналізації, тож пошкодити їх фізично чи атакувати іншим способом - досить складно.

"Телефонний зв'язок може працювати навіть без електроживлення в будинку, якщо тільки ви не використовуєте телефони з радіозв'язком. Адже живлення здійснюється з АТС, яка має резервні потужності у разі аварійного відключення електроенергії", - каже Шуранов.

"Комбінація фіксованого та мобільного телефонного зв'язку разом з оптичним інтернетом сьогодні дає найбільшу стабільність", - додає він.

інтернет

АВТОР ФОТО,GETTY IMAGES

В останні роки люди дедалі частіше відмовляються від стаціонарних телефонів. Станом на 2019 рік, за даними держстату, домашні телефони мали близько 4,3 млн українців, у 2014 році таких було значно більше - понад 8,5 млн.

Але саме фіксований зв'язок використовують державні установи, лікарні, заклади освіти тощо. В екстреній ситуації це цілком може стати хорошим альтернативним засобом комунікації. Наприклад, звідти можна подзвонити, якщо мати під рукою потрібний номер.

Якщо стаціонарного телефону у вас немає і немає можливості його встановити, альтернативою залишається супутниковий зв'язок. Але це досить дороге рішення.

Один супутниковий телефон може коштувати від тисячі доларів. Але саме такі телефони використовують у зовсім екстремальних умовах для надійного зв'язку. Наприклад, далеко у відкритому морі, де немає мобільної мережі.

Крім того, цей вид зв'язку має свою специфіку, попереджає Елліна Шнурко-Табакова.

"Передача голосу буде йти з запізненням в секунду, потрібно потренуватись говорити, - каже вона. - До того ж треба буде домовитися про час сеансів зв'язку, наприклад, останні 10 хвилин кожної години".

Причина в тому, що для розмови з супутниковим телефоном треба вийти на вулицю та розвернути антену в напрямку, де розташований супутник, пояснює експертка.

"Це можна перевірити на картах відносно до вашої геолокації. Для Києва це десь 30 градусів на південь", - каже вона.

рація

АВТОР ФОТО,GETTY IMAGES

Більш бюджетне рішення - ультракороткохвильові рації. Набір таких гаджетів коштує від 4000 гривень.

"Така рація не використовує частоти, зайняті державними службами, - каже Антон Фарб. - Важливо розуміти, що рація - це не мобільний телефон, тому треба обговорити час сеансу зв'язку, на якій частоті ви виходите на зв'язок".

Мінус рацій в тому, що вони мають дуже невеликий радіус дії - від 1 до 15 кілометрів.

"Це актуально, коли ви вже їдете кудись разом, але на різних транспортних засобах або живете недалеко. Тоді можна застосовувати такі засоби", - каже Шнурко-Табакова.

Для спілкування на невеликій відстані, наприклад, в межах багатоквартирного будинку, можна поставити на телефон месенджер, який працює без інтернету по Bluetooth, радить Антон Фарб.

"У нього дуже маленький радіус дії 10-15 метрів, але кожен, хто його використовує, стає ретранслятором, - пояснює експерт. - Це те, що використовували під час Арабської весни та під час протестів в Гонконгу. Хоча б домовий чатик можна тримати на зв'язку".

рація

АВТОР ФОТО,GETTY IMAGES

Загалом в екстремальній ситуації у випадку повної відсутності зв'язку - мобільного, фіксованого, супутникового абощо - експерти та надзвичайні служби України радять:

  • Завчасно придбати невеличкий радіоприймач для ультракоротких та FM-хвиль, а також елементи живлення для нього. Такий гаджет дозволить отримувати важливі повідомлення від уряду чи місцевої влади, якщо вам доведеться покинути дім або у вас не буде інших засобів зв'язку.
  • Якщо ви почули тривожну сирену та маєте перебої з мобільним зв'язком, увімкніть радіо або телебачення місцевого рівня. Там можуть транслювати важливі оголошення. Наприклад, щодо евакуації.
  • На випадок, якщо в кризовій ситуації ні у вас, ні у ваших близьких не буде жодних технічних засобів зв'язку, потрібно вже зараз дуже чітко домовитись про місце та час зустрічі.
  • Якщо ви плануєте евакуацію в якесь конкретне місце - визначте точку та час збору і домовтесь, що будете чекати там, наприклад, протягом 24 годин, а потім вирушите далі до пункту призначення.
  • Маленьким дітям варто покласти в кишеню або вшити в одяг записку. Там треба зазначити повне ім'я дитини, її батьків чи інших контактних осіб, адресу та телефони. Також дізнайтесь, де саме адміністрація садочка чи школи буде переховувати дітей у випадку загрози, щоб легко їх знайти.
  • Дітей шкільного віку варто попередити, як діяти в разі, якщо не буде зв'язку. Наприклад, що вони повинні залишатися з вчителем у безпечному місці і чекати на вас.0

www.bbc.com

Комментарии
комментарии
Комментировать
aa

Прочтите!!! Прочтите!!! Прочтите!!! Эту сказку написал мальчик, живущий в хосписе. Мишка, ему 12 лет. С прошлой осени он «отказной» у врачей.

Он написал ее на школьный литературный конкурс, но это не так важно. Важно, что он хочет, чтобы его сказку читали. Чтобы чувствовали – кому нужно и кто захочет… Когда Мишка лежал в реанимации, ему пообещали, что его сказку еще будут читать.
На сегодня – ему лучше. Поделиться этой сказкой -
одно из тех Чудес, что мы можем сделать своими руками – чтобы исполнилось желание ребенка, и сказка прошла более длинный путь. Мишка заслужил это...

СКАЗКА О ЛУННОМ ЛУЧИКЕ
«Жил-был маленький золотистый лунный лучик. Он был совсем тонкий, с трудом пробивался сквозь густые тучи. В сумрачном лесу он часто терялся среди веток, и не мог попасть в комнату через окно, если шторы были задернуты. Он мечтал стать таким, как старшие братья – сильные и яркие солнечные лучи, что бы приносить всем тепло, жизнь и радость. Лучик печалился: «Неужели я всегда буду таким слабым? Что я смогу сделать хорошего?» Но однажды красивая серебряная звездочка сказала ему: «Мы с тобой – особенные. Мы умеем светить ночью и дарить миру волшебство. Просто гори от всего сердца и ничего не бойся!» И лунный лучик побежал по темной воде реки и нарисовал сверкающую дорожку. Все птицы, рыбы и даже деревья на берегах залюбовались ею. Потом лучик пробрался в открытую форточку одного дома и ласково погладил по щеке малыша, который увидел сказочный сон. Лучик заиграл на лесной листве и помог заблудившемуся оленёнку найти свою маму. А к утру он, усталый и счастливый, возвратился домой – в лунный диск. И спрятался там до заката, до следующих подвигов!»

Если вы поместите эту сказку у себя на странице, Мишка Вам будет очень признателен, возможности разместить свою сказку в интернете у него нет. СПАСИБО ОГРОМНОЕ ВСЕМ, КТО ПРОЧИТАЛ СКАЗКУ, КТО РАЗМЕСТИЛ У СЕБЯ – ВСЕМ, КТО ПОМОГАЕТ ДЕЛАТЬ ЧУДЕСА СВОИМИ РУКАМИ! И ДАВАЙТЕ ВСЕ ВМЕСТЕ ПОПРОСИМ ВЫСШИЕ СИЛЫ ПОМОЧЬ МАЛЕНЬКОМУ СКАЗОЧНИКУ НАПИСАТЬ ЕЩЕ ОЧЕНЬ, ОЧЕНЬ МНОГО СКАЗОК! Давайте побудем тем светлым лучиком...
P.S денег никаких не нужно. Просто прочтите...
Передайте сказочку другим читателям.
Порадуйте ребёнка. из Оля Мачильская
Комментарии
комментарии
Комментировать
Подписка